Dalak Büyümesi Nedir?..Sebepleri Nelerdir?..

Dalak büyümesi, birçok hastalığın yan etkisi sonucu görülebilir. Kan hastalıkları, dolaşım bozuklukları, doğuştan gelen metabolizma hastalıkarı ve özellikle sıtma gibi bazı enfeksiyon hastalıkları dalak büyümesine yol açar.

Sıtma sırasında görülen dalak büyümesi çok belirgindir. Sadece dalak büyümesi vakaları değerlendirilerek o bölgede yaygın bir sıtma hastalığı olduğu söylenebilir.

Ağır yaralanmalarda ve trafik kazalarında dalak yırtılması oldUğu taktirde, fazla kanamaya engeln olmak için dalağın çıkarılması gerekebilir.

Dalağın alınması, kişinin ölümüne sebep olmaz. Hasta, dalaksız hayatını sürdürebilir. Dalak büyümesinin tedavisi, büyümeye sebep olan asıl hastalığın tedavisine yöneliktir.

Konu için yapılan aramalar

     

 • İlginizi Çekecek Rastgele konular

 • Yorumlar

  sağ göğsümün altında uyuşma ve titreşim var sebepleri nelerdir

  sağ göğüs kafesimin altında uyuşma ve titreşim oluşuyor sebebi nedir

  Öncelikle geçmiş olsun Muammer bey..Sağ göğüs kafesi altında olan bu sorununuz karaciğer , Dalak , miğde yada safra kesenizle alakalı olabilir.En kısa zamanda bir hekime başvurmanızı öneriyoruz..Sağlıkla kalmanız dileğiyle..

  dalagım da 140 ml büyüme var ama bn ileriderecede kansızım
  kansızlıktan ölebilicek durum dayım dalak büyümesinin sebebi
  kansız lık olabilirmi

  mrb ben 17 yaşındayım dalağımda büyüme var 135 ml ve adasıra sancılanıyorum doktor bi sorun yok dedi ama benim sancım durmuo sizce ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim

  doktor bey dalagımda buyume goterildi ben colyak hastasıyım bana ne tavsiye edersiniz bu hastalık nelere yol acar noolur yardım edin sımdıden teşekkur ederim

  Yorum yapın


  ikaz Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini yitirebilir . Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Saygılarla Cokozeliz.Net yönetim ...