IgE Antikor Testi nasıl yapılır

IgE Antikor Testi

Bu testler allerjenlere karşı kanda spesifik bir IgE antikoru olup olmadığını saptamaya yarar, ancak ciddi bir cilt problemi gibi bir kişinin cilt testinin yapılmasını olanaksız kılan özel medikal koşullarda yapılırlar.

 

Alerji Konu Başlıkları

Mevsimsel Alerjiler hangi testler uygulanır

mevsimsel Alerji belirtileri nelerdir

Mevsimsel Alerji riskleri

Mevsimsel Alerjilerin Tanısı

Küfler tanımı açıklaması

Polen nedir tanımı açıklaması

Sık görülen Allerjenler

Mevsimsel alerjiler ve tanımı

Alerji Tedavi edilmezse neler olur Etkileri

Alerjilerin Görülme Sıklığı nedir

IgE Antikor Testi nasıl yapılır

Intrakütanöz Test nasıl yapılır

Radyoallergosorbent (Alerji Testi ) hakkında bilgi

Prick Testi

 

Konu için yapılan aramalar

     

 • İlginizi Çekecek Rastgele konular

 • Yorumlar

  idasil diye bir ilaç var basur a hemoroide kesin çözüm diyorlar sizce ne kadar doğru?

  merhaba.ben hastanede IGE testi yaptırdım .Sonucum 336 cıktı.Çok yüksek olduğu söylendi.Bir kaç ilaç verildi,değerlerim normale düşmezse ne olacak ?

  Astım, solunum güçlüğü, rinit, sinüzit, hırıltılı solunum, kulak çınlaması, nezle ve aşırı mukus oluşumu gibi şikayetleri olan 461 hasta incelendi. Bu hastaların %78’i sarsıcı bir şekilde basit bir kan testi [i] kullanıldığında pozitif reaksiyon gösteren gıdaların diyetlerinden çıkarılmasından sonra semptomlarında haftalar içerisinde anlamlı bir azalma sergilediler.

  Yukarıdaki bölümü bir websitesinden kopyaladım.

  Piyasada gıda duyarlılığı testi yapan bir çok merkez var ancak bu konuda sağlık sebeplerimden dolayı ihtiyacım olduğu için ayrıntılı bir araştırma yaptım ve imupro ve yorktest ile ilgili geniş bilgi sahibi oldum.

  ImuPro elisa metodu ile yapılmaktaymış ve ancak damardan alınan kan örneği ile yapılıyormuş. Yorktest ise parmaktan alnınan kan ile yapılıyor. Damardan alınan kan bu noktada daha doğru sonuçlar veriyor okuduklarıma göre. Ayrıca yorktest parmaktan alınan kan ile yapılıyor ve sonuçlar yurt dışına gönderilirken çeşitli problemler çıkabiliyor. imupro gıda duyarlılık testi Merkezi İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kendi laboratuarlarında uygulanan bir test olduğu için sonuçları daha güven verici ve daha çok ürüne daha az fiyat ile bakıldığından en önemlisi daha ekonomik.

  amma uzun yazmışım… :)

  Yorum yapın


  ikaz Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini yitirebilir . Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Saygılarla Cokozeliz.Net yönetim ...